اطلاعیه دانلود کتاب و رفع مسئولیت : در صورتی که کتابی دارای حق نشر هست و در سایت منتشر شده ، لطفا از بخش تماس با ما اطلاع دهید تا حذف شود.
خانه » انشا » انشا در مورد روز درخت کاری

انشا در مورد روز درخت کاری

انشا در مورد روز درخت کاری

در این مطلب از سایت کافه نمره ، سه انشا در مورد روز درخت کاری را آماده کردیم.برای دریافت انشاهای زیبا با موضوع درخت کاری در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انشا در مورد روز درخت کاری

انشا در مورد روز درخت کاری

انشا با موضوع روز درخت کاری (انشای اول) :

مقدمه: چه شهر زیبا می شود اگر به جای کاشت تخم کینه در دل ها برای پاکیزگی روح و هوای اطرافمان درختی از مهربانی و عطوفت بکاریم تا همان سایه ایی باشد برایمان در برابر سختی ها و مشقت های روزگار

تنه انشاء: هر انسانی برای هدفی خاص آفریده شده است. عده ایی برای جان بخشیدن دوباره به انسانی و عده ایی دیگر در امنیت قرار دادن و سپر بلاشدن را بر می گزینند.

چیست این درخت که پی همه ی این ها را به جان می خرد؟ سپر بلایت می شود در باد و بوران و سرما، در گرسنه ایی و تشنه لبی سیرت می کند. می سوزد و گرمای وجودت می شود. از تکه های وجودش مداد می شود، دفتر می شود و تا تو بیاموزی و هر آنچه را که در قلبت می گذرد را بنویسی. گاهی تسکین درد دل پر دردت می شود و همچون دوستی سر تا پا گوش می شود به حرفای دلت گوش می دهد و گاهی دیگر خانه ی پرنده ای می شود که در باران و سرما به آن پناه آورده است.

چه پر رمز و راز است این درخت که منو تو ساده از آن گذر می کنیم و قدر نعمت آن را نمی دانیم. کاش به جای جمع کردن آدم هایی را که دائما در حال زیاده گویی اند و هر روز شاهد شکستن دل های بیشتری اند و به جای خوبی، بدی هایشان سهم ما می شود. یک درخت بکاریم. درختی که بهترین دوست است و نعمت هایش بی کران است.

این روز بهانه ایی می شود تا در قلب طبیعت، نهالی هر چند کوچک بکاریم که زود شاهد آن می شویم که همان طبیعت درختی خیلی بزرگتر با منفعت های بیشتر را به ما هدیه می دهد. از همین امروز تو نیز به جمع میلیون آدمی که درخت را دوست می دانند، اضافه شو. یقین بدان که بزودی سایه اش روی سرت تو را هزاران بلا درامان می دارد.

نتیجه گیری: هوای پاک داشتن حق مسلم، انسان هاست. این حق را اگر نتوانستید داشته باشید برای گرفتنش تلاش کنید. تلاش مثل کاشت یک درخت.

مطالب پیشنهادی :

انشا مقایسه ماشین ها با جانوران

انشا در مورد نامه ایی به مادر

آموزش حروف الفبا با شعر بصورت ساده

انشا با موضوع روز درخت کاری (انشای دوم):

بی شک درخت و درختکاری و طبیعت سرسبز از نگاه قرآن و سخنان اهل بیت علیهم السلام از جایگاه ممتازی برخوردار است. در قرآن کریم، حیات مجدد طبیعت بعد از مرگ ظاهری از نعمت های الهی و نشانه های خداوند برای اهل ایمان شمرده شده و یا به عنوان مثالی برای برپایی قیامت و معاد از آن یاد شده است.

در احادیث آمده است که اگر کسی درختی را آب بدهد، انگار مؤمن تشنه ای را آب داده است. آب دادن به درخت، مثل آب دادن به مؤمن است. در حدیث دیگری وارد شده است که: «إِنْ قَامَتِ السَّاعَهُ وَ فِی یدِ أَحَدِکمُ الْفَسِیلَهُ فَإِنِ اسْتَطَاعَ أَنْ لَا تَقُومَ السَّاعَهُ حَتَّی یغْرِسَهَا فَلْیغْرِسْهَا؛ که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: اگر قیامت به پا شد، اگر در آن زمان یک درخت در دست داری، همان را بنشان»(مستدرک الوسائل/ ج ۱۳/ ص ۴۶۰) یعنی در خطرناک ترین ایام دست از کشاورزی برندار.

خیلی مهم است، قیامت این گونه توصیف شده است که زمین چنان تکان می خورد که کوه کنده می شود و بیرون می آید، کوه ها چنان قطعه قطعه می شوند و به هم می خورند تا بالاخره مثل شن می شوند. زمین چنان تکان می خورد که مغز زمین که داغ است بر پهنای اقیانوس ها می خورد و آنها را به جوش می آید. این صحنه چنان صحنه ی خطرناکی است که هر کسی هرچه دارد رها می کند و فرار می کند، ماه گرفته می شود،

ستاره ها به هم می ریزند. اصلًا نظام هستی به هم می ریزد؛ در این اوضاع باز اگر نهالی در دست داری آن را بنشان. این نوع بیان اشاره به اهمیت درخت و درختکاری و ایجاد فضای سبز دارد.

نظر به اهمیت درخت و نقش آن در سلامت طبیعت، در کشور ما یکی از روزهای سال به عنوان روز درختکاری نامگذاری شده است، که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می شوند. این روز در کشورهای مختلفی نیز گرامی داشته می شود.

مطالب پیشنهادی :

انشا در مورد وقت طلاست

دانلود گام به گام زبان انگلیسی پایه دوازدهم

انشا با موضوع روز درخت کاری (انشای سوم):

در کشور ما ایران و چندین کشور دیگر ، پانزدهم اسفند ماه ، روز درخت کاری نامیده شده است. روز درخت‌کاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند. در ایران، روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند «روز درختکاری» است.قرن هاست که درخت یکی از مهم ترین عناصر زندگی بشر بوده است. از سویی مقدمات پیشرفت بیشتر صنعت و فناوری را موجب می شوند و منابع تامین کننده محصولاتی نظیر وسایل چوبی، مبلمان، لوازم التحریر(کاغذ، انواع مدادهای مختلف) ‌الوار و هزاران محصول دیگر محسوب می شوند و از سوی دیگر به منزله ریه های یک شهر تلقی شده و نقش مهمی را در تامین سلامت اعضای جامعه ایفا می کنند که این مورد اخیر از موارد قبل مهم تر است.با کاشت درختان سازگار با وضعیت جوی ایران و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی خشک و کم باران اغلب مناطق کشور، می توان محیط زیست را لطیف و با طراوت کرد. طبیعت و فضای سبز وسیله ای برای بقای بشری و حفظ زیبایی شهر است و به عنوان میراثی ارزشمند به همه انسان ها تعلق دارد.بیایید همه ی ما در این روز زیبا نهالی کاشته و در آینده ی سبز کشور خود سهیم شویم.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
لینک های دانلود


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای ناول کافه محفوظ است