اطلاعیه دانلود کتاب و رفع مسئولیت : در صورتی که کتابی دارای حق نشر هست و در سایت منتشر شده ، لطفا از بخش تماس با ما اطلاع دهید تا حذف شود.
خانه » انشا » انشا در مورد آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

انشا در مورد آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

انشا در مورد آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

در این مطلب از سایت کافه نمره ، انشا در مورد آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم را آماده کردیم.برای دیدن انشا در مورد آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انشا در مورد آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

انشا در مورد آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

 انشا پایه یازدم با موضوع آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

در روزگاران قدیم پنج دوست و یار دیرینه در کنار هم زندگی می کردند و در سختی ها و مشکلات و شادی ها در کنار یکدیگر بودند و تا حد امکان در زمان مشکلات دست یکدیگر را می گرفتند.

در یکی از روزهای خدا یکی از این پنج نفر برای یکی از ثروتمندان شهر مشغول به کار بود. چون در گذشته مردم کوزه به کوزه آب بر سر سفره خود می بردند، مرد موظف شده بود که برای مرد ثروتنمند با کوزه بزرگ سفالی آب ببرد.

مرد هر روز کارش همین بود با کوزه ی روی دوش به سمت چشمه می رفت و کوزه را پر از آب می کرد و به سمت خانه مرد ثروتمند می رفت. در راه چهار دوست دیگرش را دید. با آن ها کمی خوش و بش کرد و به همراه یکدیگر به سمت مقصد حرکت کردند.

در راه با همدیگر از همه جا سخن گفتند و از خاطرات قدیمی و اتفاقات روزمره بگیر تا کار و درآمد و… . در میانه های راه دیگر لب هایشان از تشنگی و پرحرفی ترک برداشته بود و توان ادامه ی مسیر را نداشته اند، در حالی که کوزه ی آب بر دوش مرد بود و اجازه ی خوردن از آن را نداشتند.

دوستان مرد هر کدام نظری دادند تا رفع تشنگی کنند. یکی گفت: برویم به خانه مردم تا آبی بنوشیم. دیگری گفت بازگردیم و از چشمه آب بخوریم و دیگری گفت: توان رفتن به چشمه را نداریم. در آخر نفر چهارم گفت: آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم.این است حکایت این پنج نفر که نه توان بیش داشتند و نه توان پس.

اما هر چه کردند به امانت مرد دست درازی نکردند تا مرد توبیخ یا تنبیه نشود. آن پنج نفر تشنه لب ماندند اما کوزه ی پر از آب را سالم و سلامت به دست مرد ثروتمند رساندند.

مطالب پیشنهادی :

جواب فعالیت های کتاب جغرافیا پایه یازدهم انسانی

دانلود سوالات ادبیات ۱۰ سال اخیر کنکور همراه با پاسخ تشریحی

دانلود گام به گام فیزیک پایه یازدهم ریاضی

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]
لینک های دانلود

تاکنون یک نظر ثبت شده است.


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای ناول کافه محفوظ است